PUBG’nin Yeni Kadın Modelleri Tepki Çekti

Yeni güncelleme geldiğinden beri PlayerUnknown’s Battlegrounds test sunucuları oldukça hareketli hal aldı. Oyuncuların twitterde başlattığı tartışmaralara göre test sunucusunda bulunan kadın modellerin tasarımını adeta adi olarak nitelendiriyorlar. Yapılan değişikliğe göre kadın modellerinin cinsel bölgeleri daha görünür ve belirgin hale getirilmiş durumda. Aşağıdaki görselde bunu daha net alnayabilirsiniz.

Twitterde yapılan tartışmalara göz gezdirecek olursak bu tasarım değişikliği sadece kadın modeller için yapılmış durumda erkek modellerinde hiç bir değişiklik görülmedi. Twitter üzerinde bir anda patlayan bu mevzu PlayerUnknown’s Battlegrounds ekibinin de dikkatini çekti ve ekip hemen bir açıklama yaptı.

Pubg Corp. ekibinden gelen açıklamaya göre karakter modellerinin o kısmı oyunun ilk çıktığı zaman geliştirici ekibinden olmayan biri tarafından yapılmış. Ayrıca o dosya 2 senedir hiç değişiklik göstermemiş. Pubg ekibi yaptığı açıklamada bu dosyada 2 senedir değişliklik olmadığını fakat sorunu hemen düzelticeklerini belirtip özür diledi.

Bir Cevap Yazın