PUBG’deki Hileli Oyuncuların Neredeyse Hepsi Çin’den

PlayerUnknown’s Battlegrounds erken erişimden çıkıp PC 1.0 aktif olunca tüm sorunların gideceğini sanırım hepimiz zannetmiştik. Sanırım bu sevincimiz kursağımızda kaldı çünkü oyunun hile sorunu hala devam ediyor. PUBG geliştiricileri ile oyunun anti hile grubunun hileciler ile savaşmaya son gaz devam ederken oyunun da yapımcısı olan Kotaku ekibine ilginç bir istatistik verdi diyebiliriz. Yapımcıya verilen hile raporunun içeriği aslında belliydi biraz ama resmi ağızdan duymak elbette iyi oldu. Kotaku ekibine verilen rapora göre oyunda hile kullanan oyuncuların %99’u Çin’den geliyor.

Hile marketi sadece Çin’de değil tüm dünyada popüler bir sektör diyebiliriz. Oyunun yapımsıcısın düşüncesine göre tüm hilecilerin Çin’den geliyor gözükmesinin sebepleri öncelikle oyunun orada çok popüler olması, buna ek olarak hile yapmanın ülkede kabul edilebilir bir şey olması ve en önemlisi ise nüfus olarak çok kalabalık olması.

Pubg yapımcısı bu hileciler konusunda ne yapmayı düşünüyor dersiniz ?. Oyundan komple Çin’i yasaklamak elbette mantıklı gibi görünse de bu yapımcının kesinlikle işine gelmiyor. Oyunda genel olarak Çin’li oyuncuların hile yapıyor olması Tüm Çin’li oyuncuların hile yapıyor anlamına gelmiyor. Bu sebeple bu tür bir engellemeyi düşünmeyeceklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.