PUBG Berlin Resmi Dünya Turnuvası Duyuruldu

PUBG Berlin turnuvası ile E-Spor arenasına resmen giriş yapıyor. PUBG Global İnvitational, dünyanın dört bir yanından gelecek olan PUBG sporcularına ve 2 milyon dolarlık ödül havuzuna ev sahipliği yapacak.

PUBG Dünya Turnuvası Duyuruldu

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi olan PUBG Corp., kısa sürede dünyaca üne kavuşan battle royale oyunu için ilk resmi dünya turnuvasına ev sahipliği yapıyor. PUBG Corp. bu turnuvayla dünyanın dört bir yanından en iyi 20 PUBG takımını da çağıracak ve turnuvuda da yeteneklerini sergilemeleri için şans tanıyacak.

PUBG Corp. CEO’su Chang Han Kim, yaptığı konuşmada turnuva hakkında  “PUBG Corp.‘deki ekip, PUBG Global International‘ın PUBG yarışmasının zirvesini örneklendirmesini ve en üst düzey PUBG oyununun heyecanını, gerilimini ve keyfini sadece PGI 2018‘e katılan hayranların değil, aynı zamanda evde izleyenlerin de yaşamasını sağlamak için yorulmadan çalışmaktadır.” dedi.

PUBG Corp. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da bir dizi eleme turlarıyla birlikte final elemelerine katılacak olan toplamda 20 takımı seçecek. Ana turnuvada yani final elemelerinde oynanacak oyunlar 25-26 Temmuzda oynanacak olan TPS maçları ile 28-29 Temmuzda gerçekleşecek olan FPS maçları olup takımlar dört kişiden oluşacaktır. Her iki oyun modunda da kazananlar toplamda 2 milyon dolarlık ödül havuzunun da sahibi olacaklar.

Katılacak olan takımların coğrafi sıralaması ;

– Kuzey Amerika — 3 takım
– Avrupa — 3 takım
– BDT — 2 takım
– Çin — 2 takım
– Güney Kore — 2 takım
– Japonya — 2 takım
– Asya (Çin, Güney Kore ve Japonya dışında) – 3 takım
– Orta Doğu/Kuzey Afrika — 1 takım
– Okyanusya – 1 takım

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.